Efektívne skladovanie: Objavte skladové priestory na prenájom neďaleko hlavného mesta

15 augusta 2023

Efektívne skladovanie: Objavte skladové priestory na prenájom neďaleko hlavného mesta
Na zabezpečenie efektívneho skladového hospodárstva nie je dôležité mať len dobre vybudované skladové procesy a logistiku, ale je podstatné si zabezpečiť aj vhodnú lokalitu skladových priestorov. Skladové priestory by sa mali nachádzať čo najbližšie pri vašich najväčších odberateľoch. Hlavným dôvodom je rýchly dovoz tovaru, čo poteší vašich odberateľov a sekundárny dôvod sú nižšie náklady na dopravu, čo poteší vás ako dodávateľov.

Hlavným centrom priemyselného odvetvia je oblasť západného Slovenska. V okolí hlavného mesta Slovenska je situovaných najviac skladových a výrobných podnikov, ktoré svoje skladové priestory preferujú v blízkej proximite výrobných hál

Okolie Bratislavy je preferovanou lokalitou v priemyselnom odvetví najmä kvôli svojej infraštruktúre. Z Bratislavy vedú tri hlavné ťahy, do Viedne, Budapešti a Prahy. Diaľnica zabezpečuje bezproblémový a rýchly transport tovarov. Vďaka dobre vybudovanej infraštruktúre sa v Bratislave nachádza veľké množstvo industriálnych firiem a parkov, ktoré využívajú aj iné služby ako sú skladovacie, baliace a zásobovacie.  

V okolí Bratislavy nájdeme dva druhy pozemkov, na ktorých sa môžu nachádzať skladové priestory a výrobné haly; greenfield alebo brownfield. Greenfield je oblasť, ktorá doposiaľ zastavaná nebola, naopak brownfield je oblasť, ktorá je zastavaná a je nutné ju revitalizovať.

Štyri najvyhľadávanejšie lokality skladových priestorov v Bratislave

Bratislava – Vajnory

Táto časť Bratislavy je situovaná na východe od centra mesta. Predstavuje domov niekoľkých priemyselných parkov a skladových priestorov. V blízkosti sa nachádza letisko M. R. Štefánika, čo môže byť veľkou výhodou pre firmy, ktoré potrebujú často využívať leteckú prepravu. Taktiež oblasť Vajnory je prepojená s hlavnými diaľnicami, ktoré vedú do centra Bratislavy, ako aj medzinárodnými cestami vedúcimi do susedných krajín.

Senec

Je mesto nachádzajúce sa približne 20 km východne od Bratislavy. Je to strategické miesto pre mnohé logistické centrá a sklady, ako napríklad Senec Cargo Center a Ponuka Eastpoint Logistics Park. Medzi hlavné výhody tejto lokality patrí poloha a dostupnosť. 

 

Dunajská Streda

Dunajská Streda je ľahko dostupná autom z Bratislavy cez diaľnicu R7 a zo severu Slovenska cez diaľnicu D1. V Dunajskej Strede sa nachádza niekoľko priemyselných parkov, ktoré ponúkajú moderné skladové priestory a služby. Medzi najvýznamnejší patrí Dunajská Streda Industrial Park. Mesto sa nachádza juhovýchodne a od Bratislavy je vzdialené približne 50 km. Je to dôležitý dopravný a logistický uzol, ktorý ponúka veľké príležitosti pre skladovanie a distribúciu.

 

Galanta a Trnava

Galanta a Trnava sú dve pomerne malé mestá nachádzajúce sa severne od hlavného mesta Slovenska. Tieto mestá sa považujú za dôležité priemyselné a logistické centrá, kde sa firmy môžu spoľahnúť na široké možnosti skladovania a distribúcie svojich produktov. Obe mestá, Galanta a Trnava, sú z Bratislavy a ostatných regiónov Slovenska ľahko dostupné vďaka diaľnici D1. Ďalšou výhodou oboch miest je blízkosť k iným veľkým mestám, ako je Nitra alebo Trenčín, čo môže byť z hľadiska distribúcie tovaru po Slovensku veľmi výhodné.

 

Ako politické a ekonomické srdce Slovenska, Bratislava je významným uzlom pre priemyselné odvetvie, ktoré sa neustále rozvíja a napreduje. Bratislava je na Slovensku centrom výrobných, skladových a logistických hál a skladov. Má dostatok pracovnej sily, skvelú polohu a dobre rozvinutú infraštruktúru. Svojimi výhodami láka aj zahraničných investorov, na rozšírenie svojej výroby, najmä v západnej časti Slovensku. 

Cushman & Wakefield má v ponuke viacero skladových priestor na prenájom v okolí Bratislavy. 

SQUARE BIZZ Bory, Bratislavský kraj, Bratislava

Square Bizz Business Center Bory sa vyznačuje svojou strategickou polohou na Boroch s vynikajúcim napojením na dopravnú infraštruktúru smerom do Českej Republiky, Rakúska a Maďarska. S priamym napojením na diaľničný obchvat sú jednotlivé časti Bratislavy dostupné prakticky do niekoľkých minút.

Viac na stránke: SQUARE BIZZ Bory

 

GLP Senec, Bratislavský kraj, Senec

GLP Park Senec je ideálnou príležitosťou pre rozvoj každej firmy, či už budete potrebovať na mieru šité riešenie pre skladovanie alebo ľahkú výrobu, ktorá sa rozširuje a rozvíja v súlade s vašimi organizačnými potrebami. Toto optimálne riešenie sa dokáže prispôsobiť rôznym priemyselným odvetviam, napríklad poskytovateľom logistických a distribučných služieb, ľahkej výrobe produktov, predajcom potravinárskeho a nepotravinárskeho tovaru, internetovým predajcom alebo dodávateľom pre automobilový priemysel s možnosťami pre rozšírenie.

 

Viac na stránke: GLP Senec

MOUNTPARK, Trnavský kraj, Sereď

Mountpark Sereď sa nachádza na vynikajúcom logistickom mieste, ktoré prilákalo mnoho medzinárodných spoločností, ako napríklad Tesco a Samsung v Gane (7 km), PSA v Trnave (17 km), Jaguar Land Rover a Sony v Nitre (35 km). Lidl a Amazon sa nachádzajú v samotnom parku.

Mountpark Sereď ponúka vysokokvalitné poňatie a výborné technické parametre. Zvláštny dôraz kládli projektanti na riešenia, ktoré sú ekologické a vedú k nízkej spotrebe energií, ako je systém DALI, vonkajšie rolety alebo prispôsobiteľný dizajn kancelárií so zdvojenými podlahami vybavenými podlahovými boxmi. Vznikajú tu priestory s nadštandardným vybavením, relaxačné zóny so zeleňou, úschovne bicyklov a nabíjacie stanice pre elektromobily – to všetko s cieľom spríjemniť pobyt nájomcom a ich zamestnancom.

 

Viac na stránke: MOUNTPARK

Bol tento článok nápomocný?

Jana Luptáková
Jana Luptáková

Marketing Specialist

Jana má 3–ročné skúsenosti v oblasti content a digital marketingu. Predstavuje podporu marketingovému oddeleniu v Cushman & Wakefield na Slovensku.

Majte prehľad o aktuálnych informáciách z regiónov, správach a analýzach

Prihláste sa na odber nášho newslettra!